Okresní kolo v požárním sportu 2013

Zveřejněno: , Rubrika:

Krásná slunná sobota 8.června nás doprovázela při okresní soutěži v Č.Budějovicích, kde nás reprezentovalo družstvo žen a mužů.

Ženy měly na programu požární útok – kde se jim vedlo moc dobře a i oslabené o členky družstva dokázaly udělat krásné 2.místo – GRATULUJEME.

Ovšem u družstva mužů to bylo s absencí horší – 4 člénové ze základu nám odletěli na veselku do daleké Číny a trenér měl plnou hlavu práce, jak se s danou situací vypořádat. Po první disciplíně 100m překážek se ukázalo, že zapujčení jednoho běžce z Roudného byl dobrý tah. Skončili jsme druzí o 3 desetiny sekundy za hasiči z Ohrazení. Celkovým výtězem v běhu na 100m překážek se stala moje maličkost (Milan Čada) v čase 18:26. Následoval požární útok, kde jsme se umístili na 3. místě za Sedlecem a Lišovem. Do štafet šli poslední tři jmenovaní se stejným součtem pořadí 5! Štafeta rozhodne o prvním místě. Nejlépe na tom byli hasiči ze Sedlce, kteří měli výhodu prvního místa v královské disciplíně požární útok a tudíž by při stejném součtu i po štafetách měli první místo. Přihlíží se k pořadí v požárním útoku. Svou šanci ale nevyužili a naše druhá ŠTAFETA: Jakub Severa, Adolf Klein, Milan Čada a Josef Zifciac Sedlec předběhla a čekala už jen na výsledný čas štafety Lišova – když bude horší než naše postupujeme na Kraj! Bohužel ale velice mladý a nadějný tým Lišova nás udělal o 3 desetiny sekundy!!!!!Ale jako zkušení závodníci a několikanásobnými mistři KRAJE jsme uznali vítěství Lišova a radovali se z krásného tvrdě vybojovaného 2. místa. Lišovákům přejeme hodně štěstí v Kraji – konané dne 22.čevna v sobotu v Českých Budějovicích na SKP.

Videa naleznete na videogalerii 2013